Tip na dárek pro děti: Albi tužka

Tip na dárek pro děti: Albi tužka

Albi tužka je malá, ale velmi všestranná hračka, kterou u nás miluje celá rodina. Jedná se o silné plastové pero, jehož prostřednictvím si s chlapečkem čteme, zpíváme, hrajeme různé kvízy, učíme se a užíváme si přitom spoustu zábavy. A protože už ho máme doma téměř půl roku, rozhodla jsem se sepsat recenzi.

Kouzelné čtení

Aby byla Albi tužka co k čemu, je nutné koupit si k ní také knihy z edice Kouzelné čtení. Ty totiž ukrývají kódy, které je tužka schopná přečíst. Jak to celé funguje? Tužku zapnete delším přidržením velkého tlačítka, ukážete v příslušné knize na symbol startu a tím jí dáte vědět, co teď bude číst. Potom už stačí ukazovat na jednotlivé obrázky a poslouchat. Většina knih nabízí různé varianty obsahu, které se opět mění pouhým ťuknutím na symbol. V závislosti na tom co si vyberete, pak kniha může vyprávět příběhy, vysvětlovat, dělat zvuky, zpívat, dávat dítěti kvízy, popisovat jednotlivé věci…

V edici Kouzelné čtení vychází kromě knih i hry, knihy se samolepkami, časopisy, interaktivní glóbus, hudební nástroje, dětský metr, hodiny, nebo třeba obsáhlé encyklopedie. Řada produktů by nejspíš zaujala i dospělé.

Mimo to může tužka sloužit i jako dětský MP3 přehrávač. Pomocí USB konektoru ji lze propojit s počítaček a stáhnout dítěti dovnitř jeho oblíbené písničky, které si pak může samo přehrávat. Tužka má i otvor na sluchátka a slot na SD kartu.

Tužka je oficiálně proklamovaná jako hračka pro děti od 3 let. Já si ale myslím, že pokud si k ní vyberete správnou knihu, dokáže zabavit i mladší dítě.

V edici Kouzelné čtení existují desítky knih – k dostání jsou nejen pohádky a zpívánky, ale i vzdělávací a výukové publikace, knihy v cizích jazycích, předškolní čtení či publikace pro dětičky do školek. Z toho myslím jasně vyplývá, že tužka může sloužit dlouhé roky.

Chlapeček má např. dvě knihy o zvířatech a díky tomu, že každá z nich vydává zvuky a nabízí i polopatické popisování zvířat, je spokojený. Zároveň věřím, že až bude větší, dokážou ho ty samé knihy zaujmout znovu a zase trochu jinak, protože ukrývají i řadu příběhů, zajímavostí a zábavných kvízů.

Někomu by se knihy k tužce mohly zdát drahé. Pravdou je, že nepatří mezi ty nejlevnější, vzato kolem a kolem v sobě však jedna kniha ukrývá několik dalších. Za plus považuji i to, že vazba a jednotlivé stránky jsou velmi pevné, takže odolají i všetečným dětským prstům. A navíc se jedná o úplně ideální tip na dárek, který si může dovolit skoro každý!

Tip na dárek pro děti: Albi tužkaJakou má tužka životnost?

Jak už jsem psala v úvodu, pero je ze silného plastu, nemusíte se ale bát, že by bylo těžké. Ideálně padne do dětských rukou, je opravdu odolné a ovládá se velmi intuitivně pomocí několika základních tlačítek.

Baterie má výdrž zhruba 8 hodin čistého času. Nabíjí se jako jiné moderní přístroje prostřednictvím micro USB, které je součástí balení. Stejným způsobem se dá tužka propojit i s počítačem. Jak už jsem jednou zmiňovala, má také slot pro SD kartu a otvor pro sluchátka.

Možná vás napadlo, že pokud si tužku koupíte, tak nejspíš nebude umět přečíst novější knihy, které mají teprve vyjít. S tím si ale nemusíte dělat starosti, protože její software se dá případně aktualizovat.

Zaujala vás Albi tužka? Máte doma některé produkty z edice Kouzelné čtení? Budu ráda, když mi dáte vědět, které knihy vaše děti nejvíc baví.

Těším se na vaše postřehy,

Péťa

2 komentáře u „Tip na dárek pro děti: Albi tužka

  1. Moje neteř chodí asi od čtyř let na angličtinu a její lektorka tužku používá. Docela nás to v širší rodině překvapilo, potom jsme ale tužku malé kupovali i domů, k tomu pár knih… no a moje máma už se s ní učí anglicky taky. 😀 samozřejmě to není na kdovíjaké úrovni, ale teď nám říkala, že si v na dovče v resortu objednávala anglicky pití a ostatní turisti ze zájezdu jí záviděli. Takže na jazyky to asi bude dobrý pomocník.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *