Mihotavé stíny

Recenze: Mercedes Thompson: Mihotavé stíny – Patricia Briggs

Povídková sbírka Mihotavé stíny přivádí čtenáře zpět do světa automechaničky a kožoměnkyně Mercedes Thompsonové, tentokrát se však nejedná o její příběh, nýbrž o pohled do zákulisí celé série.

Sbírka obsahuje deset povídek a dvě vystřižené scény, které přibližují život a pohled ostatních postav.

Autorka se v povídkách vrací do hluboké minulosti, například v srdceryvném příběhu Samuela a Ariany, nebo setrvává v současnosti a poskytuje čtenářům vhled do života vedlejších protagonistů série. Díky tomu se mohou čtenáři lépe seznámit například s Asilem, Benem, či Warrenem a jeho přítelem Kylem.

Podle mě…

Mihotavé stíny
Dan dos Santos Artwork of Mercy Thompson from the Cover of „Frost Burned“ by Patricia Briggs.

Asi nemusím nějak sáhodlouze odůvodňovat, proč jsem si knihu vybrala, ostatně příběhy Patricie Briggs mám moc ráda. Nikoho proto asi nepřekvapí, že jsem sáhla i po knize povídek ze světa Mercy Thompson. Jen bych ráda poznamenala, že se nestydím za to, že čtu o vlkodlacích, skřítcích a lesních pánech. Nevím proč si všichni myslí, že je to čtení pro děti. Teď už ale k samotné knize.

Jak už bylo avizováno, tentokrát se jedná o sbírku povídek, které se sice všechny odehrávají v Mercyině světě, nicméně jen jednu z nich vypráví naše oblíbená automechanička. Některé povídky ukazující, jak žijí vedlejší postavy série, jiné vypráví o stvořeních, která se v žádné knize nikdy neobjevila. Autorka ale každý příběh uvedla, takže je jasné, proč vznikl a je zasazený do časového kontextu ostatních knih.

Čtení jsem si jako vždy užívala, protože autorka má velmi osobitý styl psaní, který mě vždy vtáhne do příběhu. Do jisté míry je to asi způsobené ich-formou. Hodně se mi líbí, že knihy nikdy nesklouzávají k obyčejné romanci. Briggsová dokáže velice příjemným způsobem zkombinovat lásku s napínavým, téměř detektivním příběhem.

Když to shrnu…

Pokud máte knihy Patricie Briggsové rádi, určitě vám doporučuji si Mihotavé stíny přečíst. Dozvíte se desítky drobných detailů, které vám pomohou dokreslit celý příběh. Pokud je vám urban fantasy blízká, nebudete se u této knihy nudit.

95%

Mihotavé stíny

Znáte tuto knihu? Četli jste některý z příběhů od Patricie Briggs? A máte rádi urban fantasy?

Těším se na vaše komentáře,

Péťa

BRIGGS, Patricia. Mihotavé stíny. Překlad Kateřina Niklová. 1. vydání. Ostrava: Fantom Print, 2015. 383 stran. ISBN 978-80-7398-305-5.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *