TOP 5 časopisů, které baví i informují, foto: Petra Stenzelová

TOP 5 časopisů, které baví i informují

Časopisům jsem začala přicházet na chuť teprve před několika měsíci. Nikdy dřív jsem neměla pocit, že bych mohla najít něco, co by v mé kabelce nahradilo knihu – jak už to tak ale bývá, stalo se. Zjistila jsem, že je mnohem praktičtější nosit s sebou poslední vydání svého oblíbeného časopisu, než knihu, kterou mám zrovna rozečtenou.

Důvodů je hned několik. V první řadě jde pochopitelně především o to, že knihy jsou oproti časopisům tlusté a těžké, tím ale seznam ani zdaleka nekončí. Knihy, které s sebou nosím, mívají totiž z tašky různé odřeninky, nebo ošoupané rohy. Není mi to milé ani tehdy, když jsou to moje knihy, často ale čtu publikace půjčené z knihovny. U těch mi to přijde obzvlášť hrozné, protože vím, že toho budou muset ještě hodně vydržet. No a pak je tu ta věc se záložkami – ty moje jsou totiž podle všeho asi nějaké divné, protože mi z knih neustále vypadávají. Dost často se mi tak stává, že nevím, kde přesně jsem v knize skončila. Na druhou stranu mám ale pořád kabelku plnou záložek, což už se mi několikrát hodilo. Všechny tyto důvody mě nakonec vedly k tomu, že jsem takříkajíc objevila Ameriku. Při cestování tak nedám dopustit na časopisy.

Tenhle trend už u mě nějakou dobu trvá, mám proto pocit, že už pomalu začínám pronikat do nového světa tištěných příběhů. Právě proto jsem si pro vás připravila článek, ve kterém se s vámi podělím o několik tipů na zajímavé periodické tituly, které mě vždy nadchnou.

TOP 5 časopisů, které baví i informují, foto: Petra Stenzelová

1) Moje psychologie

Moje psychologie je jediný časopis, který si pořizuji opravdu pravidelně. Dokonce jsem si zařídila i předplatné, aby mi žádné číslo neuteklo. Obsah tohoto periodika mě totiž opravdu zaujal. Každé číslo je jinak zaměřené, články jsou proto různorodé a dozvím se z nich hodně nových informací. Jak už název napovídá, jedná se zejména o témata týkající se lidské mysli, zdraví a spokojenosti. Nikdy nechybí ani rozhovory s inspirativními osobnostmi, zamyšlení nad aktuálními tématy, nebo novinky z této oblasti.

Díky Mojí psychologii jsem se tak už dozvěděla celou řadu informací, které mi do jisté míry pomohly zlepšit vlastní život. Vím třeba, proč není dobré odkládat budík, jak se efektivně zbavit věcí, které nepotřebuji, jak relaxovat, nebo třeba, jak si naplno užívat dovolenou.

TOP 5 časopisů, které baví i informují, foto: Petra Stenzelová

2) Venkov & Styl

Tento měsíčník je jedním z několika časopisů, které vychází pod titulkou Marianne. Objevila jsem jej docela nedávno, ihned mě ale okouzlil. Obsahuje články, které se týkají přírody, jídla, cestování, bydlení, zahrady a různých řemesel. Všechny se nesou v příjemném stylu, jsou srozumitelné a doplněné o nádherné fotografie.

Co zajímavého mi časopis přinesl? Dozvěděla jsem se hodně věcí o různých bylinkách, objevila jsem krásná místa v České republice, která stojí za to navštívit, naučila jsem se několik nových receptů a vytvořila jsem si představu o tom, jak jednou bude vypadat naše zahrada, co všechno si na ni zasadím a jakými dekoracemi ji ozvláštním.

TOP 5 časopisů, které baví i informují, foto: Petra Stenzelová

3) Studenta

Tento čtvrtletník, který je určen studentům vysokých škol, patří mezi mé oblíbené časopisy. Upřímně, nejsem si jistá, jestli se dá běžně koupit na stánku, já si ho vždy beru zdarma u nás na katedře. Časopis obsahuje nejen zajímavé informace a statistiky týkající se vzdělávání, ale třeba i rozhovory a články věnující se aktuálním společenským tématům.

Studenta mě opravdu baví, protože jejím prostřednictvím se dozvídám jednak věci, které jsou pro mě, coby studenta, prospěšné, zároveň si ale mohu přečíst i věci, které mě ke studiu tak nějak popohánějí a inspirují. Jedná se hlavně o rozhovory s mladými lidmi, kteří si zvolili svoji vlastní, mnohdy ne úplně lehkou cestu, a nyní se věnují tomu, co je opravdu baví.

TOP 5 časopisů, které baví i informují, foto: Petra Stenzelová

4) Lidé a země

Jednou za čas s velkou chutí přečtu i tento časopis. Věnuje se zejména fenoménu cizokrajných zemí, jejich přírody a zvířat, která v nich žijí. Pro mě, jakožto člověka, který procestoval teprve malinkou část světa, je to opravdu zajímavé čtení. A věřím, že nadchne i zcestovalejší čtenáře, protože se nevěnuje zrovna tomu, co můžete najít v turistických resortech.

Časopis jsem si oblíbila hlavně kvůli překrásným fotografiím od umělců z celého světa. Mám ale pochopitelně ráda i články, které mají populárně naučný obsah. Nebudu lhát, že bych si pamatovala všechny informace, které jsem si v článcích přečetla, mnoho zajímavého mi ale v hlavě uvízlo. Hodně záleží na konkrétním tématu článku, naposledy mě nadchl třeba ten o Jane Goodal a její práci s šimpanzi. Znáte tuto dámu? Je fascinující!

TOP 5 časopisů, které baví i informují, foto: Petra Stenzelová

5) Douglas

Nejsem zrovna velká příznivkyně časopisů pro ženy, protože z jejich obsahu mě většinou zajímá jen naprosté minimum. Nejinak je tomu i s časopisem Douglas, který dostávám zdarma k nákupu ve stejnojmenné parfumerii. Když už ho však mám v ruce, nikdy ale neodolám, abych jím alespoň nezalistovala. Věnuje se pochopitelně především kosmetickým novinkám, nechybí v něm ale ani rozhovory, rady a různé tipy od odborníků i laiků.

Časopis mě už několikrát velmi příjemně překvapil. Vždy se totiž při jeho čtení něco nového dozvím. Většinou jde sice o věci, které považuji spíše za okrajové, i tak jsem ale ráda, že se k nim dostanu. Díky Douglasu tak třeba vím, jak se správně starat o vlasy, nebo jaké štětce používat na líčení.

TOP 5 časopisů, které baví i informují, foto: Petra Stenzelová

Jaké časopisy nikdy nechybí ve vaší tašce? Podělte se semnou o vaše favority, už se moc těším.

Péťa

5 komentářů u „TOP 5 časopisů, které baví i informují

  1. Já moc časopisy nečtu, ale odebíráme Respekt, ten mám ráda. Taky ECHO týdeník si ráda přečtu. Moje psychologie je fajn časopis, mám doma pár starých vydání, kde jsou zajímavé články, ani nevím, jak se ke mně dostala. Dlouho jsem v rámci školy odebírala Bridge, ale naštěstí už nemusíme. 😀

    1. Teď jsi ve mě vyvolala nostalgické vzpomínky na střední školu, kde jsme také odebírali Bridge. Ten časopis ve mě nezanechal ani jednou vzpomínku, kromě té, jak se ho vždy snažím číst na poslední chvíli v autobusu, abych byla schopná říct něco srozumitelného o zadaném článku 😀

  2. Kdysi jsme doma odebírali časopis National Geographic, ten je opravdu zajímavý. Teď ale žádné časopisy nekupuju. Jako malá jsem měla ještě ráda časopis Jezdectví a samozřejmě Čtyřlístek 😀

    1. National Geographic je také fajn. Fotografie v něm jsou stejně fascinující a krásné, jako v Lidé a země 🙂 Podobná periodika nejsou nikdy šlápnutí vedle ♥

  3. Já četla časopisy naposled když jsem byla na střední a kupovala si samé pubertální skvosty. Za poslední roky jsem si časopis koupila většinou tehdy, pokud měl nějaký zajímavý kosmetický dárek, ale jinak vůbec. Občas si v obchodě prolistuji Forbes, nebo výše zmíněné Moje psychologie, ale nakonec si stejně řeknu, že ty peníze investuji radši do knížek. Nemám totiž ráda knihovny, protože kdykoliv jsem si něco v knihovně půjčila a pak se mi to líbilo, tak se mi to strašně nechtělo vracet a mrzelo mě, že si to nemůžu nechat v knihovničce. Důvod jak noha!:D Taky proto mám z dřívějška doma pár úplně nových knížek, které jsem si koupila jen proto, abych je měla doma:D:D

    Jinak když čtu komentáře, tak bridge si taky jasně vybavuju:D

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *