Recenze: Rosevine - Tereza Krupová

Recenze: Rosevine – Tereza Krupová

Tajná agentka Angela má novou misi. Má za úkol sledovat a prověřit manželský pár podezřelý ze dvou brutálních masových vražd. Ti přijíždějí na týdenní dovolenou do útulného a malebného hotelu Rosevine, ležícího na pobřeží Anglie. Manželé zprvu působí velmi klidně a bezproblémově, Angele se však podaří zjistit, že se za zavřenými dveřmi svého pokoje chovají úplně jinak!

Recenze: Rosevine - Tereza Krupová

Podle mě…

Před časem mě oslovila mladá začínající autorka Tereza Krupová a nabídla mi, abych si přečetla její prvotinu Rosevine. Jedná se o detektivní povídku, která mě hned z počátku překvapila tím, jak je čtivá. Díky krátkému rozsahu jsem ji měla přelouskanou za několik hodin, ještě dlouho jsem pak o ní ale přemýšlela.

Děj je velmi přímý a někdy až zbytečně uspěchaný, zároveň v něm ovšem není nouze o řadu různých detailů, které příběhu dodávají na autentičnosti. I přesto jsem však přesvědčená, že detektivní povídka prostě není dobrý nápad – díky krátkému rozsahu se totiž děj nemohl pořádně rozvinout. Byl navíc natolik přímočarý, že rozuzlení bylo poměrně jasně předvídatelné.

Recenze: Rosevine - Tereza KrupováPřekvapením byl nicméně otevřený konec, který autorka velmi zvláštně uchopila. Kniha díky tomu působí, jako by nebyla dokončená.

Plusem je dobře vykreslená hlavní hrdinka Angela, která se s ničím v životě příliš nemazlí – v knize tak nechybí sex ani vulgarismy. Její postava však i navzdory tomu působí sympaticky, někdy mi ale připadalo, že autorka zbytečně moc tlačí na pilu. Trochu mě také mrzelo, že díky rozsahu knihy jsem si k ostatním postavám nestihla utvořit žádný vztah.

Když to shrnu…

Rosevine má bezesporu potenciál, četl se mi opravdu příjemně, je ale příliš krátký na to, aby dokázal čtenáře opravdu zaujmout. Příběh je moc rychlý, intenzivní a příliš brzy dospěje do svého konce. Přesto ho doporučuji všem čtenářům, kteří mají rádi přímočaré příběhy plné napětí, sexu a vulgarit.

Recenze: Rosevine - Tereza Krupová

Zajímají vás prvotiny mladých českých autorů? A znáte Terezu Krupovou?

Těším se na vaše komentáře,

Péťa

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *